در حاشیه پنجمین گردهمایی خیّرین آموزش عالی کشور صورت گرفت

بازدید خیرین دانشگاه سمنان از مؤسسه استنادی علوم جهان اسلام و پایش علم و فناوری (ISC)

معاونان «پژوهشی و فناوری» و «اداری، مالی و مدیریت منابع» دانشگاه سمنان به همراه جمعی از خیرین دانشگاه سمنان از مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان در این سفر ضمن بازدید از بخش های مختلف مؤسسه استنادی علوم جهان اسلام و پایش علم و فناوری ، با ابلاغ پیام رئیس دانشگاه سمنان به رئیس این مؤسسه علمی گفت : دانشگاه سمنان تمایل دارد بیش از پیش مشارکت و تعامل سازنده خود را با ISC ارتقاء بخشد.

دکتر سعدالدین با اشاره به نقش دانشگاه ها و به ویژه پژوهش در اقتصاد دانش بنیان و رشد و توسعه اقتصادی و ابهامات مطرح شده در خصوص کوچ علم از دانشگاه گفت :  دانشگاه ها و مراکز پژوهشی درباره این چالش ها از رسالت و جایگاه تأثیرگذاری برخوردار هستند .

دکتر سعدالدین  تأکید کرد: جهاد تبیین یکی از اقدامات اساسی است که برگرفته از نظرات مقام معظم رهبری است تا بتوان این ابهامات مطرح شده را به خوبی پاسخ داد.

در این نشست صمیمی دکترمحمد جواد دهقانی مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری ( (ISCبه تشریح آخرین فعالیت ها و دستاوردهای جدید این موسسه پرداخت و ابراز امیدواری کرد: دو طرف بر شناسایی نقاط قوت و تقویت آن همراه با شناسایی ضعف ها و آسیب های موجود گام بر دارند.

گفتنی است؛ در این نشست درباره جایگاه دانشگاه سمنان در نظام های معتبر رتبه بندی ملی و بین المللی، راهکارهای بین المللی شدن نشریات دانشگاه سمنان، همکاری بین المللی ISC با کشورهای عضو و به ویژه کشورهای گروه D8 از طریق تعامل بیشتر با مراکز دانشگاهی و پژوهشگاه های سراسر کشور و همچنین افزایش تعامل موثر ISC با دانشگاه ها در حوزه علم سنجی هم اندیشی و تبادل نظر شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان در این نشست از دکتر دهقانی در خصوص سخنرانی ارزشمند  وی در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان با اهدای لوح قدر دانی کرد.

همچنین معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان به همراه معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه در پنجمین گردهمایی خیّرین آموزش عالی کشور که به‌میزبانی دانشگاه شیراز و با حضور مشاور وزیر علوم و دبیر ستاد خیّرین آموزش عالی و جمعی از خیّرین، مسؤولان و دانشگاهیان سراسر کشور، در شیراز برگزار شد حضور یافتند.

دکتر سعدالدین معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان فعالیت‌های صورت گرفته توسط بنیاد حامیان علم و فناوری را در کشور مطلوب دانست و از جایگاه مؤثر خیرین آموزش عالی کشور در این عرصه و نقش بی بدیل و مشارکت سازنده خیرین قدردانی کرد .کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

 -  -  -  -  -

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *