معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در دانشگاه سمنان

 معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم در دانشگاه سمنان

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم در دانشگاه سمنان گفت : در حوزه فناوری و نوآوری ، شرکتهای فناور به راحتی می توانند بستر اشتغالزایی را فراهم نمایند ، چرا که 40 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار هستند .

ورود خیران در حوزه فناوری و نوآوری به ایجاد اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی کمک می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان ؛ دکتر خیرالدین در حاشیه افتتاح خوابگاه خیر ساز دانشگاه سمنان با بیان اینکه ارتباط دانشگاهها با صنعت و پارکهای علم و فناوری از برنامه های جدی معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم است و برنامه های مختلفی را در این زمینه تدارک دیده است افزود :  در قالب گرنت فناورانه از همه اساتید و دانشجویانی که پایان نامه ها و رساله های دکتری  خود را متناسب با نیاز جامعه انجام دهند با پرداخت یک میلیارد ریال حمایت مالی می کنیم .

وی به دیگر برنامه های این معاونت با کمک خیرین اشاره کرد و گفت : شش هزار و 700 شرکت دانش بنیان با 65 هزار شغل ایجاد شده ، بستر خوبی برای اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی هستند و خیران می توانند در این زمینه نیز ورود پیدا کنند و برای ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی کمک کنند .

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم از ایجاد کانون خیرین فناوری و نوآوری در این معاونت خبر داد و گفت : خیرانی که تمایل دارند در زمینه اشتغال فعالیت کنند در این کانون پذیرای آنان هستیم .

دکتر خیرالدین به سرمایه گذاران فرشته به عنوان دیگر طرح این معاونت اشاره کرد و گفت : در قالب این طرح نیز خیران با سرمایه گذاری و خطر پذیری در یک شرکت فناور به تبدیل شدن ایده ها به محصول کمک می کنند و از سود آن نیز بهره مند خواهند شد و در این زمینه نیز آماده همکاری با خیران هستیم .

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم با اشاره به فعالیت 49 پارک علم و فناوری در سطح کشور گفت : از این تعداد 11 پارک دانشگاهی است .

دکتر خیرالدین افزود : 223 مرکز رشد ، حدود 10 هزار و 700 واحد فناور و 80 مرکز کار آفرینی و حدود 4 پارک سازمانی داریم که حمایت های خوبی از این پارکها  می شود .

به گفته وی ، کمک به سطوح فناوری پایین (از یک تا چهار) و تبدیل ایده ها به نمونه آزمایشگاهی از جمله حمایت های معاونت فناوری و نو آوری از پارکهای علم و فناوری است .

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت